Nasza strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

PARAPETY

Parapety są niezbędnym dopełnieniem każdego okna. W zależności od ich rozmiaru i materiału, z jakiego są zbudowane, mogą pełnić różne funkcje: na przykład mogą być dopasowanym uzupełnieniem ramy okiennej lub powierzchnią, którą można zagospodarować w dowolny sposób, na przykład ustawiając na niej rośliny, które z pewnością skorzystają ze światła słonecznego wpadającego przez okno.

Parapety wchodzące w skład naszego asortymentu produkowane są przez firmy Toram, Drew Lux i Kowalczyk Forte. Są to parapety z konglomeratu, parapety drewniane i parapety laminowane i fornirowane.

Aktualne promocje dostępne są zawsze na naszym Facebooku.

LAMINOWANE I FORNIROWANE

parapetry formirowane

LAMINOWANE I FORNIROWANE

Parapety laminowane i fornirowane są wykonane z płyt MDF, dzięki czemu nie są narażone na wypaczenia i odkształcenia spowodowane chociażby wilgocią.

Parapety fornirowane są to parapety drewnopodobne, które z wyglądu nie różnią się niczym od tych z prawdziwego drewna. Są one również wrażliwe na wilgoć, podobnie jak prawdziwe drewno.

Parapety laminowane są oklejane grubą folią PCV. W przeciwieństwie do parapetów drewnianych i fornirowanych są odporne na wilgoć.

Producenci:
TORAM

DREWNIANE

Parapety drewniane

DREWNIANE

Parapety drewniane idealnie pasują do okien drewnianych. Sprawdzają się one zwłaszcza we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym. Należy jednak pamiętać, że drewno może ulegać zniekształceniom i zniszczeniom pod wpływem wilgoci, dlatego parapety drewniane nie powinny być zakładane w łazienkach i innych pomieszczeniach, gdzie panuje wysoka wilgotność powietrza.

Producenci:
DREWLUX

KONGLOMERATY

Parapety konglomeraty

KONGLOMERATY

Parapety z konglomeratu stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich liczne zalety. Konglomerat jest materiałem trwałym, który w przeciwieństwie do granitu nie kruszy się. Dodatkowo, parapety z konglomeratu są eleganckie i pasują do każdego typu okien. Są także łatwe w obsłudze. Jeśli chodzi o czyszczenie i pielęgnację, jest to stosunkowo łatwe, gdyż mają gładką powierzchnię. Jednak należy pamiętać o ich impregnacji.

Producenci:
KOWALCZYK FORTE
Nasza firma zajmuje się dystrybucją i montażem produktów poszczególnych producentów. Pełna oferta produktów jest dostępna tutaj:
KOWALCZYK FORTETORAMDREWLUX
Po wybraniu produktu prosimy o skopiowanie linku do specjalnego pola w formularzu lub o wymienienie szczegółowej nazwy produktu w treści wiadomości.